In Nederland wordt regenwater nog te vaak afgewaterd naar het riool. Het riool is uitsluitend bedoeld voor het afvoeren van afvalwater. Er geldt dan ook een verbod op regenwater afwateren naar het riool. Dit staat officieel in de Waterwet. De Waterwet stelt dat regenwater zoveel mogelijk op eigen terrein moet worden vastgehouden of geïnfiltreerd.
Wat is Prefab fundering infiltratiesysteem?
Infiltratie is een proces waarbij water geleidelijk in de bodem dringt en zo uitdroging van de grond tegengaat. Een infiltratiesysteem van kunststof kratten is een goede manier om regenwater op te vangen en te infiltreren in de bodem. Dit is goed voor de kwaliteit van de grond en het milieu.
Zo werkt het
1. Het regenwater valt op het dak van de berging en komt vervolgens in de regenpijp terecht.
2. Via de regenpijp komt regenwater in de infiltratiekratten en zakt geleidelijk de bodem in.
3. Doordat het water druppelsgewijs wordt opgenomen in de omliggende grond droogt de bodem niet uit waardoor planten en bloemen meer kans krijgen om te groeien
Benieuwd naar de mogelijkheden?
Heb jij interesse of verdere vragen over ons product of over de uitbreidingsmogelijkheden en aansluiting watersysteem? Neem gerust contact op, stuur een e-mail, of vul ons contactformulier in.
Onze prefab specialisten gaan graag met jou in gesprek en bieden jou op basis van jouw wensen graag één of meerdere prefab overzetschoorstenen aan. Onze medewerkers helpen jou met al jouw vraagstukken!
Hoe kunnen wij jou helpen?
Leg jouw vraagstuk voor aan onze experts, wij adviseren jou graag!